Despotović srušio Spartak u Moskvi! CSKA ne posustaje

Epsilon, Getty Images Sport

Fudbaleri Orenburga napravili su veliko iznenađenje i u 11. kolu Premijer lige Rusije pobedili su Spartak u Moskvi rezultatom 2:1.

Junak trijumfa tima iz Orenburske Oblasti postigao je nekadašnji napadač Crvene zvezde Đorđe Despotović u 63. minut. Portugalac Rikardo Alveš je uputio loptu iz kornera, a Srbin je sjajno reagova i glavom poslao loptu u gol domaćeg tima.

Gosti su od 71. minuta igrali bez isključenog Hrvata Danijela Miškića, ali su uspeli da se odbrane i osvoje važna tri boda.

Despotoviću je to bio peti pogodak u sezoni i na listi strelaca ispred njega su samo Šomurodov iz Rostova i Sobolev iz Krila Sovjetov.

Orebnurg je na jedanaestoj poziciji sa 11 bodova, dok je Spartak posle četvrtog uzastopnog poraza deveti sa tri boda više.

CSKA je bio ubedljiv na gostovanju Uralu – 3:0. Armejci su upisali peti uzastopni trijumf u prvenstvu i sa 25 bodova prvi su na tabeli, sa dva boda više od Rostova, Lokomotive, Zenita i Krasnodara.

Strelci za Moskovljane bili su Magnuson u 17. minutu na asistenciju Vlašića, Sigurdson u 57. i Biloj u 65. minutu. Čalov u 76. minutu nije realozovao penal za goste.

Krasnodar je savladao Arsenal iz Tile 2:0 golovima Arija iz penala u 38. i Sulejmanova u 63. minutu, a domaći su u nadoknadi vremena ostali sa igračem manje zbog isključenja Vilene.

Rubin i Ufa su u Kazanju odigrali bez golova. Domaći tim je u seriji od pet utakmica bez pobede (četiri poraza i remi) i u krugu je timova sa 11 bodova, dok je Ufa šesta sa 15 bodova.

Pogledajte rezultate i tabelu ruske Premijer lige.