Bane strelac u pobedi Zenita, prva četiri po 26 bodova

Epsilon Getty Images Sport

U nedelju je kompletirano 12. kolo Premijer lige Rusije. U pobedi Zenita strelac je bio i Branislav Ivanović.

Pobede su u nedelju u Rusiji upisali Zenit, Lokomotiva iz Moskve, Rostov i Krasnodar.

Zenit je slavio na gostovanju Uralu 3:1, a prvi gol za ekipu iz Sankt Peterburga postigao je u trećem minutu Branislav Ivanović.

Imao je Zenit korner, Dzjuba je loptu spustio glavom na peterec gde je natrčao Ivanović i poslao loptu u mrežu.

Do odlaska na odmor Ozdoev je povisio na 2:0, a domaći su smanjili zaostatak autogolom Šatova u 58. minutu.

Azmun je u 63. potvrdio pobedu gostiju.

Lokomotiva je u Moskvi slavila 2:1 protiv Arsenala iz Tule, Rostov je kao gost bio bolji od CSKA i slavio 3:1, a Krasnodar je pred svojim navijačima dobio meč sa moskovskim Spartakom 2:1.

Lokomotiva, Rostov, Krasnodar i Zenit imaju po 26 bodova, istovetan skor od po osam pobeda, dva remija i dva poraza, a redosled na tabeli određuje gol razlika.