Getty Images/Stuart Franklin

18.10.2019 | 20.28 > 20:30

Nezaustavljiva Lokomotiva: Peta u nizu za vrh tabele

Fudbaleri moskovske Lokomotive pobedili su Ahmat u Groznom rezultatom 2:0, u 13. kolu ruske Premijer lige.

Lokomotiva Moskva

Epsilon, Getty Images Sport

Lokosi su do vođstva stigli u 23. minutu iz jedinog udarca u okvir gola u prvom poluvremenu.

Crnogorac Luka Đorđević je probio po levoj strani i poslao povratnu na penal, gde je natrčao Kolomojtsev i pogodio dalji ugao.

U drugom delu su Moskovljani igrali znatno bolje, ali su do drugog gola došli tek u finišu. Igrao se 86. minut kad je Žoao Mario na centaršut Živogljadova sproveo loptu u praznu mrežu.

Lokomotivi je to peti uzastopni trijumf i lider je šampionata sa 29 bodova, tri više od Krasnodara, Zenita i Rostova, uz meč više.