Kompletirano je 15. kolo ruske Premijer lige, a pobede u mečevima odigranim u ponedeljak ostvarili su Orenburg i Arsenal iz Tule, dok je jedan meč završen bez pobednika.

Lopta, fudbal

Michael Regan/Getty Images

Orenburg je u gostima bio bolji od Urala 2:1.

Gosti su u prvom poluvremenu rešili meč, a golove su postigli Farmeje u 4. i Alves 45. minutu.

Jedini gol za Ural postigao je Bicfalvi u 64. minutu.

Arsenal je u Moskvi savladao Spartak sa 1:0.

Strelac jedinog gola na Otkritije Areni bio je Lutsenko u 16. minutu, kada mu je asistent bio Kombarov.

Dule između Sovetov Samare i Rubina završen je bez golova.

Pogledajte rezultate i tabelu ruskog fudbalskog prvenstva.

Krasnodar pre CSKA u LŠ, Nikolić završio bez poraza

Fudbaleri Krasnodara ubedljivom pobedom protiv Ahmata u poslednjem kolu Premijer lige Rusije 4:0 obezbedili su plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Povratak Baneta - Zenit sa drugoligašem za duplu krunu

Fudbaleri Zenita i Himkija sastaće se u finalu Kupa Rusije. Aktuelni šampion je u finalu pre finala u Sankt Peterburgu pobedio moskovski Spartak rezultatom 2:1, dok je drugoplasirani tim druge divizije Himki u gostima savladao Ural sa 3:1.

Više nije mogao: Širle odlazi u penziju

Nekadašnji nemački reprezentativac Andre Širle odlučio je da se penzioniše iako mu je tek 29 godina. Ipak, povrede su učinile svoje.