Getty Images/Stuart Franklin

09.11.2019 | 18.54 > 18:56

Spartak srušio Krila, Mijailović pocrveneo

FC Spartak Moscow

Fudbaleri moskovskog Spartaka pobedili su Krila Sovjetov kod kuće u 16. kolu ruske Premijer lige rezultatom 2:0.

Domeniko Tedesko

Getty Images/Christof Koepsel

Spartak je do trijumfa stigao golovima Ponsea u trećem i Bakaeva iz penala u 82. minutu. Posao domaćima je bio znatno olakšan pošto je tim iz Samare dobio dva crvena kartona.

Prvi je pokazan Srđanu Mijailoviću u 71. minutu, a drugi Karpovu u 81.

Moskovljanima, koje odnedavno sa klupe predvodi Domeniko Tedesko, to je druga pobeda u poslednjih pet mečeva i sad su šesti na tabeli sa 21 bodom.

Tim Miodraga Božovića zauzima deveto mesto sa 18.

Tambov je kao gost savladao Rostov na strani posle preokreta sa 2:1. Domaći sastav je poveo preko Sigurdsona u sedmom minutu, da bi Tambov golovima Melkadzea u 53. i Obuhova u 70. došao do tri boda.

Rostov je porazom propustio priliku da se izjednači na čelu tabele sa Zenitom i sad ostaje drugi sa 30 bodova, tri manje od aktuelnog šampiona.

Tambov je 13. sa 17 poena.

Moskovski Dinamo savladao je Rubin u Kazanju sa 1:0, a jedini strelac za Policajce bio je Žimanski u 23. minutu.

Oba tima meč su završila sa desetoricom. Zuev je isključen za Rubin, dok je kod gostiju Ordets dobio dva žuta.