Dva meča 19. kola ruske Premijer lige odigrana su u petak. Pobede su ostvarili Zenit i Arsenal.

Branislav Ivanović

Epsilon Getty Images Sport

Fudbalski dan u Rusiji obeležili su porazi moskovskih timova u gostima.

Arsenal je u Tuli bio ubedljiv protiv Lokomotive iz Moskve rezultatom 4:0.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a domaći tim je bolju igru krunisao u drugom poluvremenu. U 48. minutu Gorbatenko je pogodio za vođstvo Arsenala.

Prednost je u 63. duplirao Lutsenko, a 15 minuta kasnije isti igrač je povisio na 3:0.

Lokosi su od 73. minuta ostali sa desetoricom na terenu pošto je Ribus zaradio drugi žuti karton.

Konačnih 4:0 postavio je srpski vezista Goran Čaušić, koji je u 83. minutu iskoristio asistenciju Lutsenka i zatresao mrežu gostiju.

Lokomotiva je druga na tabeli sa 34 boda, Arsenal je šesti sa 25.

Zenit je u Sankt Peterburgu nadigrao moskovski Dinamo 3:0.

Meč je rešen u prvom poluvremenu. Azmun je već u šestom minutu doneo prednost domaćem timu.

Za 2:0 precizan je bio srpski fubaler Branislav Ivanović. On je u 35. minutu, sjajno iskoristio asistenciju Šatova i duplirao prednost ekipe iz Sankt Peterburga.

Na 3:0 povisio je Dzjuba u nadoknadi prvog dela igre, a u asistente se ponovo upisao Šatova.

Zenit je lider sa 45 bodova, dok su Moskovljani na sedmoj poziciji na tabeli ruskog šampionata i imaju 24 boda.