07.12.2019 | 19.01 > 19:14

Remi u Krasnodaru po meri Zenita

CSKA Moscow

U derbiju 19. kola Premijer lige Rusije Krasnodar i CSKA odigrali su bez pobednika 1:1, čime je prednost lidera Zenita nad najbližim konkurentima povećana.

FC Krasnodar

Printscreen

Zenit je pre ovog meča, posle pobede od prethodnog dana, imao 11 bodova više od Krasnodara i 12 od CSKA, tako da su dva kluba vodili bitku za opstanak u šampionskoj trci. Gosti iz Moskve su poveli u 15. minutu golom Obljakova. Ipak, Krasnodar je u 63. minutu dobio idealnu priliku za izjednačenje pošto je dosuđen penal. Ari ga nije iskoristio, ali je natrčao na odbijenu loptu i plasirao je u mrežu. Taj rezultat ostao je na snazi, što je veoma obradovalo ekipu iz Sankt Peterburga, koja sada ima 10 bodova više od Krasnodara, odnosno 11 od CSKA.

U preostala dva meča Tambov je na svom terenu savladao Orenburg 3:0, a jedan od golova postigao je Uroš Radaković, ali zatresavši sopstvenu mrežu, dok je Ufa u gostima savladala Ahmat minimalnim rezultatom.