Getty Images/Stuart Franklin

07.03.2020 | 16.38 > 16:40

Dva gola Despotovića za trijumf Orenburga

Fudbaleri Orenburga pobedili su Arsenal Tulu na svom terenu u 21. kolu Premijer lige rezultatom 2:0, a oba pogotka postigao je srpski napadač Đorđe Despotović.

Đorđe Despotović

Epsilon, Getty Images Sport

Nekadašnji igrač Crvene zvezde najpre je u 13. minutu iskoristio veliku grešku golmana gostiju Levašova i doveo domaće u vođstvo, da bi u 77. centaršut Maliha pretočio u pogodak udarcem glavom sa sedam metara.

Despotović je tako došao do osam golova u sezoni i nalazi se u gornjem delu liste strelaca prvenstva.

Orenburgu je posao bio olakšan u poslednjih petnaestak minuta, pošto je Arsenal u 74. ostao sa desetoricom zbog isključenja Bauera.

Za tim sa Gazovik stadiona to je prva pobeda posle tri meseca i sa 23 boda zauzima 11. mesto. Tula je šesta sa 28.

Moskovski Dinamo je kod kuće dobio Tambov, golom Komličenka u 34. minutu.

Policajci su sedmi sa 27 poena, a Tambov 12. sa 23.