Getty Images/Stuart Franklin

11.03.2020 | 19.25 > 19:30

Kokorin opet pogađa - tri meča, tri gola

Fudbaleri Sočija ubedljivo su pobedili Orenburg u meču 18. kola ruske Premijer lige rezultatom 5:1.

Aleksandr Kokorin

Epsilon/Getty Images

Ekipa iz grada sa obala Crnog mora ostvarila je drugi uzastopni trijumf i pobegla sa poslednje pozicije sa bodom manje od ekipa koje su u sigurnoj zoni i dva od Orenburga.

Soči je poveo autogolom Timura Ajupova u 24. minutu, a prednost je 11 minuta kasnije iz penala duplirao bivši reprezentativac Rusije Aleksandr Kokorin.

Fudbaler Zenita na pozajmici u Sočiju u 62. minutu drugi put je matirao golmana Orenburga. To je bio njegov treći pogodak u isto toliko mečeva od kako je stigao iz Zenita, a do kraja meča u strelce su se upisali još Andrej Mostovoj u 73. i Kristijan Noboa u 78. minutu.

Jedini pogodak za goste postigao je Žoel Fameje u 85. minutu.

Srpski internacionalac Ivan Miladinović je odigrao ceo meč za Soči, baš kao i Đorđe Despotović i Uroš Radaković za Orenburg.