Giuseppe Bellini, Getty Images

16.03.2020 | 19.28 > 19:40

Tambov trojkom šalje Grofa u drugu ligu

U poslednjem meču 22. kola Premijer lige Rusije Tambov je kod kuće u derbiju začelja slavio protiv Krila Sovjetov 3:0.

Miodrag Božović

Epsilon, Getty Images Sport

Pred ovaj duel dve ekipe su bile u opasnoj zoni sa po 22 boda, stoga bodovi su za oba tima bili imperativ. Ali do njih je došao domaćin prilično ubedljivo. Seriju golova otvorio je Melkadze u 33. minutu. Na 2:0 povisio je Obuhov u 54. a konačnoh 3:0 postavio Kilin u 80. minutu. Za goste nije igrao Srđan Mijailović.

Tambov je ovom pobedom izašao iz zone ispadanja i sa 25 bodova zauzima 11. mesto. Ekipa koju sa klupe vodi Grof Božović je sa 22 na 15. mestu, koje direktno vodi u drugu ligu, zajedno sa poslednjeplasiranim Ahmatom, dok su ispred Rubin i Orenburg sa po 23 boda i oni su na mestima koja vode u baraž. Kako se i u Rusiji najverovatnije suspenduje šampionat zbog pandemije koronavirusa ovo bi lako mogao da bude i konačan poredak.