Dave Thompson/Getty Images

30.06.2020 | 21.40

Vlašić doneo trijumf CSKA u večitom derbiju

U 169. večitom derbiju Moskve, fudbleri CSKA slavili su protiv Spartaka rezultatom 2:0. Ranije je Lokomotiiva uspela da dođe do boda protiv Krila Sovjetov.

Nikola Vlašić

Epsilon, Getty Images Sport

Nakon bolje igre Spartaka na početku duela, Armejci su došli do vođstva u 27. minutu.

Nikola Vlašić je pogodio nakon velike greške golmana gostiju Aleksandra Maksimenka.

U nastavku je Spartak imao inicijativu, CSKA se svesno povukao, a ključni trenutak dogodio se u 76. minutu kada je nakon gledanja snimka crveni karton dobio vezista crveno-belih Roman Zobnin.

Sport klub

On je laktom namerno udario Oblijakova. Tačku na pobedu stavio je Vlašić u 96. minutu posle kontranapada i asistencije Sigurdsona. Bila je to prva pobeda CSKA još od kraja novembra.

Armejci su se učvrstili na petom mestu, dok je Spartak ostao šesti sa čak osam bodova manje od večitog rivala.

Lokomotiva je uz dosta sreće stigla do boda u duelu sa Krila Sovjetov, pošto je Aleksej Mirančuk u petom minutu nadoknade pogodio za 1:1.