Povratak Baneta – Zenit sa drugoligašem za duplu krunu

Epsilon, Getty Images

Fudbaleri Zenita i Himkija sastaće se u finalu Kupa Rusije. Aktuelni šampion je u finalu pre finala u Sankt Peterburgu pobedio moskovski Spartak rezultatom 2:1, dok je drugoplasirani tim druge divizije Himki u gostima savladao Ural sa 3:1.

Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

Svi golovi na Petrovskom viđeni su u period od 24. do odlaska na odmor. Domaći su poveli u 24. minutu golom Artjoma Dzjube iz penala, a Moskovljani su izjednačili u prvom minutu nadoknade pogotkom Aleksandera Solboleva.

Ipak, ni to nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu jer je Daler Kizjajev posle prodora Malkolma po levoj strani iz neposredne blizine po drugi put doneo prednost svom timu.

U nastavku meča oba tima imala su nekoliko šansi, ali se rezultat nije menjao.

U sastav Zenita se posle tri meča pauze zbog porodinče tragedije vratio kapiten Branislav Ivanović koji je odigrao svih 90 minuta.

Strelci za Himki u Jekaterinburgu bili su Gapon u 11, Trošečkin u 26. i Poljaris u 37. minutu, a za Ural Panikov u 73. minutu.

Zenit je tri puta osvajao Kup Rusije, poslednji put 2016. godine, dok je Himki 2005. poražen u finalu od CSKA.

Odlučujući meč je 25. jula u Jekaterinburgu.