Krasnodar pre CSKA u LŠ, Nikolić završio bez poraza

Epsilon, Getty Images

Fudbaleri Krasnodara ubedljivom pobedom protiv Ahmata u poslednjem kolu Premijer lige Rusije 4:0 obezbedili su plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Kiks Krasnodara čekala je ekipa CSKA, ali tim Murada Musaeva u najvažnijoj utakmici u sezoni bio je siguran protiv nemotivisanog protivnika koji je ranije obezbedio opstanak u elitnom društvu.

Nešto manje do 3.000 navijača do 43. minuta je strepelo, a onda je Markus Berg pogotkom glavom najavio veliki trijumf svog tima. Iskusni Šveđanin je blistao i do kraja meča još jednom se upisao u strelce, a asistirao je kod prelepog pogotka Remija Kabele u 54. i Vandersona u 58. minutu.

Uroš Spajić zbog povrede nije igrao za Krasnodar, dok je Miloš Bogosavac bio među najboljima u poraženoj ekipi.

CSKA je u Moskvi savladao Tambov sa 2:0 golovima Šenikova u 26. i Obljakova u 79. minutu, ali će morati da se zadovolji kvalifikacijama za Ligu Evrope, dok je šampion Zenit posle preokreta u gostima bio bolji od Rostova.

Domaći su poveli u 18. minutu preko Zajnutdinova, a trijumf kombinovanoj ekipi iz Sankt Peterburga doneli su Rigoni u 72. i Azmun u 75. minutu.

Lokomotiva Marka Nikolića je u Jekatarinburgu pobedila Ural sa 1:0 pogotkom Antona Mirančuka u 45+1 minutu. Lokosi su u prošlom kolu obezbedili direktan plasman u Ligu šampiona. Strelac jedinog gola u Sibiru je u nadoknadi isključen zbog dva žuta kartona.

Interesantnio je da srpski trener nije doživeo nijedan poraz od kako je pre restarta sezone seo na klupu ekipe iz Moskve.

Plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope obezbedio je i petoplasirani Rostov, dok je Dinamo iz Moskve siguran na šestom mestu i takođe će igrati kvalifikacije, ukoliko Zenit osvoji Kup Rusije, gde se u finalu 25. jula u Jekaterinburgu sastaje sa ekipom Himkija.

Upravo je Himki uz Rotor iz Volgograda trebalo da zauzme mesto u Premijer ligi naradne sezone, ali je zbog nestabilne finansijske situacije odustao, pa će Krila Sovjetov i sledeće sezone igrati najviši rang. Iz lige je ispao samo Orenburg.

Prekid sezone usled pandemije virusa korona uslovio je odstupanje od uobičajenih pravila takmičenja, ali se već od naredne sve vraća na staro, što znači da će dva najlošije plasirana tima ispasti iz društva najboljih, dok će se ekipa koja završi na 14. mestu u Premijer ligi boriti sa trećeplasiranim iz Druge lige.