Zenit sa penala do duple krune

Printscreen

Fudbaleri Zenita iz Sankt Peterburga slavili su u finalu Kupa Rusije i tako tituli šampiona dodali i titulu u Kupu.

Iako su bili veliki favoriti u finalu u kome im je rival bio Himki, fudbaleri Zenita do titule u Kupu došli su rezultatom 1:0 i to zahvaljujući dobrom udarcu Artema Dzjube sa bele tačke u 85. minutu meča.

Opasniji je bio Zenit koji je imao čak 14 šuteva ka golu Himkija, ali je Ilja Lantarov bio veoma siguran na svom golu i upisao je šest odbrana, a posebno se istakao u 51. minutu kada je fenomenalno reagovao na pokušaj Serdara Azmuna nakon kornera, ali i nakon udaraca Dzjube u nekoliko navrata.

U 84. minutu je Evgenij Gapon oborionapadača Zenita Malkoma u kaznenom prostoru, a sudija je pokazao na belu tačku. Artem Dzjuba je bio hladnokrvan i precizan što je Zenitu bilo dovoljno za duplu krunu.

Zenitu je ovo peta titula u Kupu, prva od sezone 2015/16. kada se tim iz Sankt Peterburga takođe okitio duplom krunom.

Pobeda Zenita u Kupu biće proslavljena i u Moskvi jer dupla kruna za Zenit znači da će Dinamo sa šestog mesta na tabeli izaći u Evropu i igrati od drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.