Vladari Rusije: Zenit srušio Lokose u Superkupu

REUTERS/Anton Vaganov

Fudbaleri Zenita iz Sankt Peterbuga osvojili su Superkup Rusije pobedom nad moskovskom Lokomotivom sa 2:1.

Posle osvajanja duple krune u protekloj sezoni, Zenit je dodao novi trofej u svoje vitrine i time potvrdio apsolutnu dominaciju u najvećoj zemlji sveta.

Trijumf nad ekipom Marka Nikolića na CSKA areni doneli su Artsjom Dzjuba u 14. i Magomed Ozdoev u 69. minutu. Jedini gol za Lokose dao je Vedran Ćorluka u 72.

Lokomotiva je imala veći posed u prvom poluvremenu, ali je Zenit iskoristio jedinu šansu u tom delu meča – Daglas Santos je centrirao, a Dzjuba glavom doveo tim Sergeja Semaka do vođstva.

Sastav iz Sankt Peterburga vrlo lako je mogao da duplira prednost u 53. minutu, pošto je Ozdoev u svega nekoliko trenutaka propustio dve sjajne šanse.

Ono što nije iskoristio tad, vezista Zenita jeste nešto kasnije – fantastičnim udarcem sa distance pogodio je pod prečku i povisio rezultat.

Vrlo brzo su Moskovljani smanjili zaostatak preko Ćorluke, koji je glavom zatresao mrežu, ali do kraja nisu uspeli da izbegnu poraz.

Najveću šansu za poravnanje imao je Fjodor Smolov, čiji udarac je zaustavio Mihail Keržakov.

Nova sezona u Rusiji startuje u subotu, uz direktne prenose na Sport Klubu.