RPL: Spartak od blickriga do boda, trojka Krasnodara

REUTERS/Sergei Karpukhin

U prvom kolu ruske Premijer lige remizirali su Spartak i Soči 2:2, Arsenal i Ahmat su igrali bez golova dok je Krasnodar slavio na gostovanju Ufi 3:0.

Spartak je veoma brzo poveo protiv ekipe Sočija na svom stadionu, već u sedmom minutu je strelac bio Aleksandr Sobolev. Nije prošlo ni tri minuta, a Spartak je imao vođstvo 2:0 jer je Džordan Larson, sin Henrika Larsona postigao gol.

Veoma uzbudljiv start meča je kompletirao i penal kog je u 15. minutu dobio Soči kada je Pavel Maslov oborio protivničkog igrača. Siguran izvođač je bio Dmitri Poloz. Do kraja poluvremena u 42. minutu je Maksim Glušenkov imao odličnu priliku preko Maksima Glušenkova ali je njegov šut odbranio Soslan Džanaev.

Drugo poluvreme je bilo daleko manje uzbudljivo, bez i jedne prilike, a jednio uzbuđenje se desilo na samom kraju meča. Sudija Kazarcev je tada sudio i drugi penal na meču za Soči posle konsultacije sa VAR sobom, a ovoga puta je Kristijan Noboa bio siguran izvođač.

U utakmici Arsenala i Ahmata u Tuli nije bilo golova, a iu tom meču je bilo mnogo zanimljivije u prvom poluvremenu kada su obe ekipe imale po nekoliko prilika. Miroslav Bogosavac je igrao ceo meč za Ahmat, dok je Goran Čaušić presedeo meč na klupi Arsenala.

Krasnodar je u prvom meču dana dobio Ufu u istoimenom gradu, golovima Kabelje i Berga. Kabelja je pogodio u 53. i 63. minutu, a Berg u 65. minutu.