Sjajan start Nikolićevih Lokosa u ruskoj Premijer ligi

Epsilon, Getty Images Sport

Fudbaleri Lokomotive iz Moskve u poslednjem meču prvog kola Premijer lige Rusije u gostima su pobedili Rubin u Kazanju rezultatom 2:0.

Gosti iz prestonice do vredna tri boda stigli su golovima Alekseja Mirančuka u 2. i Dmitrija Barinova u 26. minutu.

Ekipa Marka Nikolića je rano došla do prednosti posle odlične akcije i mudrog udarca Mirančuka koji je loptu u gol prosledio kroz ‘šumu’ nogu domaćih igrača.

Lokomotiva je diktirala tempo u većem delu prvog poluvremena, ali možda i ključan detalj dogodio se pred golom Moskovljana. Naime, domaći su tražili penal posle jedne brze akcije i kontakta golmana Lokosa Giljermea sa igračem tima iz Kazanja. Ipak, sudija Sergej Ivanov se nije oglasio…

Ubtzo je postavljen konačan rezultat, a prelep pogodak postigao je Barinov na asistenciju Dmitrija Ribčinskija.

Trener Rubina Leonid Slucki isključen je na poluvremenu zbog verbalnog sukoba sa sudijom Ivanovim, a u 65. minutu direktan crveni karton dobio je Silvije Begić.

Srpski napadač Đorđe Despotović od 62. minuta bio je u postavi Rubina.

Lokomotiva u sledećem kolu dočekuje Krasnodar, a Rubin na svom terenu igra sa Uralom.

Mečeve ruskog šampionata pratite na kanalima Sport Kluba.