Prvenac Spartaka: Ahmat pao u Moskvi

Print screen/SK

Fudbaleri Spartaka pobedili su Ahmat kod kuće u drugom kolu ruske Premijer lige rezultatom 2:0.

Moskovljani su do prvog trijumfa u sezoni stigli golovima u drugom poluvremenu. Strelci su bili Larson iz penala u 51. i Ponse u 69. minutu.

Gosti iz Čečenije su u 77. ostali sa desetoricom zbog isključenja Nenahova, ali to nije donelo promenu rezultata do kraja.

Spartak je lider sa četiri boda, uz meč više u odnosu na veliku većinu klubova. Ahmat ostaje na bodu i trenutno je 11. na tabeli.

Ufa je na strani savladala Arsenal Tulu sa 3:2 posle preokreta.

Domaći su poveli preko Lutsenka u 26, ali su Krotov u 45+1, Golubev u 54. i Bizjak iz penala u 63. kreirali potpuni preokret.

U 72. minutu, Kangva je potavio konačan rezultat, pre nego što je u 85. dobio crveni karton.

Ufa ima tri boda, a Arsenal jedan.

Duel Sočija i Himkija završen je bez pobednika – 1:1. Trošečkin u 24. za goste i Noboa u 63. za domaće postigli su golove.