Goleada u nastavku: "Armejcima" derbi Moskve

CSKA Moscow

U nedelju je kompletirano 11. kolo ruske Premijer lige, a u četiri meča koja su se igrala 19. oktobra slavile su tri domaće ekipe – Arsenal je slavio u Tuli, CSKA u svojoj “Areni”, a Rostov na Donu. Samo je Tambov uspeo da dođe do pobede u Volgogradu.

CSKA Moscow, VEB Arena

van Gushchin/PFC CSKA Pool/Handout via REUTERS

CSKA je bio bolji od gradskog rivala Dinama rezultatom 3:1 (0:0), a prvi gol je postigao preko Čalova već u petom minutu, ali je on posle VAR korekcije poništen.

Ipak, Čalov je u 51. uspeo da napravi asistenciju i uposli Kučajeva, koji je doneo prednost domaćima

Samo tri minuta kasnije bilo je 2:0 za CSKA kada je Edžuke postigao pogodak, ali je tri minuta nakon toga Moro prepolovio prednost gradskog rivala.

Ipak, konačnih 3:1 postavio je Divejev u 68. minutu, a Dinamo je od 75. minuta igrao sa desetoricom, pošto je Jevgenjev dobio drugi žuti karton.

Hrvatski vezista Nikola Vlašić igrao je za Gončarenkov tim do 78. minuta kada ga je zamenio sunarodnik Kristijan Bistrović.

CSKA sada ima 22 boda, dva manje od vodećeg dvojca koji čine Zenit i Spartak, a jedan više od Lokomotive. Dinamo je na osmoj poziciji.

Arsenal je u Tuli sa 1:0 pobedio Ural, a strelac jedinog gola bio je Lomovickij u 36. minutu. Branko Jovičić odigrao je čitav meč za poraženi tim, dok je Goran Čaušić presedeo utakmicu na klupi Arsenala.

Tambov je u Volgogradu sa 2:0 pobedio Rotor, a stelci za goste bili su Jermenin Aleksandar Karapetijan i German Onuga.

Rostov je kod kuće sa 3:0 pobedio Ahmat iz Groznog i popeo se na peto mesto tabele.

U subotu je Zenit došao do trijumfa, kao i Lokomotiva srpskog stručnjaka Marka Nikolića.