Spartak bez trijumfa i prvog mesta

Epsilon/Getty Images

Fudbaleri Urala i Spartak Moskve remizirali su u Jekaterinburgu, u efikasnom meču 14. kola Premijer lige, rezultatom 2:2.

Gosti iz glavnog grada Rusije poveli su preko Soboleva u šestom minutu, ali je Pogrebnjak poravnao već u 11.

Spartak je na poluvreme, ipak, otišao uz prednost – Sobolev je iskoristio jedanaesterac u 45+2.

Domaći se nisu predavali i 15 minuta nastavka im je bilo dovoljno da opet dođu do izjednačenja. Lep pogodak sa distance postigao je Augustinjak za konačnih 2:2.

Spartak je drugi na tabeli sa 28 bodova, koliko ima i lider CSKA uz meč manje.

Ural je na 11. poziciji sa 15 poena.

Ahmat je golom Timofejeva u 87. minutu savladao Tambov na gostovanju.

Sastav iz Groznog upisao je treći uzastoni trijumf i sa 23 boda zauzima sedmo mesto.

Tambov ostaje 13. sa 12.

Arsenal Tula i Rotor Volgograd remizirali su 1:1.

Pančenko je pogodio za domaće u petom minutu, potom su gosti ostali sa desetoricom zbog isključenja Bairjeva u 37, ali su uspeli da osvoje bod preko Stepanova u 62.

Arsenal je 12. na tabeli sa 13 bodova. Rotor je 15. sa sedam.