Remi u Moskvi: Soči prekinuo niz pobeda CSKA

van Gushchin/PFC CSKA Pool/Handout via REUTERS

Moskovski CSKA i Soči podelili su bodove u 15. kolu ruske Premijer lige. Meč je završen rezultatom 1:1.

Na taj način prekinut je niz od pet uzastopnih pobeda Moskovljana u domaćem prvenstvu.

CSKA je poveo već u petom minutu golom Sigurdsona. Ipak, Soči je već u 23. minutu izjednačio – strelac je bio Burmistrov.

Poradovali su se gosti ponovo u 28. minutu, ali je gol Jusupova poništen zbog prethodnog prekršaja.

Napadali su fudbaleri CSKA u nastavku, imali su nekoliko izglednih prilika, ali rezultat je ostao nepromenjen.

Moskovski tim je na čelu tabele sa 32 boda, jednim više od Zenita. Soči je šesti na tabeli sa 24 boda.

Rostov je slavio na gostovanju Rubinu u Kazanju 2:0. Oba gola viđena su u drugom poluvremenu, a postigao ih je Bajramjan u 55. i 76. minutu.

Rubin je peti na tabeli sa 26 bodova, Rubin je na desetom mestu sa 21.

Meč između Rotora i Urala završen je bez golova. Ural je posle drugog uzastpnog remija na 11. mestu, dok je ekipa iz Volgograda na 15.