Despotović srušio CSKA, Andrić promašio penal

Fudbal 29. nov 202020:54 0 komentara
Print screen/SK

U nedelju je kompletirano 16. kolo ruske Premijer lige, a do trijumfa su došle ekipe Urala, Ufe, Rubina i moskovskog Spartaka.

Ural je u Jekaterinburgu na domaćem terenu bio bolji od Sočija rezultatom 1:0, a strelac jedinog pogotka bio je Jevsejev u 86. minutu. Čitav meč u redovima pobednika odigrao je nekadašnji vezista Crvene zvezde Branko Jovičić.

Ural nastavlja niz bez poraza, on sada iznosi šest mečeva u svim takmičenjima, a trenutno su 11. na tabeli sa 19 bodova. Soči, koji je od 45+2. minuta igrao sa desetoricom zbog drugog žutog kartona Terjehova, trenutno je osmi sa 24 boda.

Ufa je kod kuće deklasirala Tambov sa 4:0 (2:0), a strelci za domaćina bili su Žamaledtinov u 11, Kamilov u 45+2, ponovo Žamaledtinov u 54. minutu, a konačnih 4:0 postavio je hrvatski fudbaler Filip Mrzljak u 79. minutu.

Priliku za 5:0 propustio je srpski napadač Komnen Andrić, koji je u sudijskoj nadoknadi vremena promašio jedanaesterac za domaće.

Bila je ovo tek druga pobeda u sezoni za Ufu i ona je sada pretposlednja sa 10 bodova, dok je Tambov doživeo četvrti poraz u nizu i sada je 14. sa 12 bodova.

Ekipa Rubina savladala je u Kazanju moskovski CSKA sa 1:0, a gol odluke viđen je u 59. minutu, kada je srpski napadač Đorđe Despotović bio najveštiji u šesnaestercu posle centaršuta Danca Olivera Abildgorda. Inače, Despotović je u igru ušao u 56. minutu.

Bio je to sedmi gol Despotovića u prvenstvu, a Rubin je trenutno deveti, dok je CSKA posle poraza izjednačena na vrhu tabele sa Zenitom i Spartakom – svi imaju po 32 boda.

Upravo je moskovski Spartak u poslednjem meču dana slavio protiv Rotora iz Volgograda rezultatom 2:0, a strelci za crveno-bele bili su Kokorin i Samuel Žigo. Spartak je tako došao do pobede posle tri meča bez trijumfa, a Rotor ostaje poslednji na tabeli sa svega osam bodova.

Mečeve ruske Premijer lige pratite na kanalima Sport kluba.