Gol Milinković-Savića u pobedi Lacija, Roma se drži

Serie A 15. jan 201717:03 > 17:06
Getty Images/Marco Rosi

Fudbaleri Lacija pobedili su Atalantu sa 2:1 u jednoj od najzanimljivjih utakmica 20. kola Serije A, a jedan od junaka tog trijumfa bio je srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić.

Gosti iz Bergama su poveli preko Andree Petanje u 21. minutu, da bi Milinković-Savić na oduševljenje navijača na Olimpijskom stadionu izjednačio na 1:1 posle asistencije Senada Lulića iz Bosne i Hercegovine u nadoknadi prvog poluvremena. Sva tri boda Rimljanima doneo je Ćiro Imobile iz penala u 68. minutu.

Lacio posle 12. pobede ove sezone drži četvrto mesto na tabeli sa 40 bodova, pet manje od vodećeg Juventusa, koji ima dve utakmice manje. Atalanta je ostala na 35 bodova.

Milinković-Savić je odigrao svih 90 minuta i zaradio je žuti karton u 88. minutu, Filip Đorđević je u igru ušao u 86. minutu, dok je Dušan Basta ostao na klupi. Lulić je proveo celu utakmicu na terenu, kao i njegov sunarodnik Ervin Zukanović na drugoj strani. Slovenac Jasmin Kurtič je izašao iz igre u 74. minutu.

Ostale utakmice u istom terminu obeležile su pobede Rome i Juventusa. ‚Vučica‘ je sa 1:0 pobedila Udineze na gostovanju, dok je Napoli bio siguran sa Peskarom, protiv koje je slavio sa 3:1. Još ubedljiviji bio je Sasuolo, koji je sa 4:1 bio bolji od Palerma, dok su Sampdorija i Empoli igraju bez golova.

Roma je sva tri boda na gostovanju u Udinama osvojila zahvaljujući Rađi Najngolanu, koji je postigao jedini gol na utakmici u 12. minutu. Gosti su imali priliku da vrlo brzo udvostruče prednost, ali je šest minuta kasnije Edin Džeko promašio penal.

Džeko je odigrao celu utakmicu, dok je u timu Udinezea od 52. minuta bio Stipe Perica.

Roma je posle te pobede prišla na bod zaostatka u odnosu na Juventus, ali ‚Stara dama‘ ima dve utakmice manje. Udineze je na 11. poziciji.

Napoli je utakmicu protiv Peskare rešio na početku drugog poluvremena, kada su strelci bili Lorenco Toneli i Marek Hamšik. Na 3:0 je u 85. minutu povisio na 3:0, ali je Đanluka Kaprari sa bele tačke samo ublažio poraz svog tima u nadoknadi vremena.

Hrvatski fudbalder Ivan Strinić odigrao je 86 minuta za Napoli, dok su njegov sunarodnik Marko Rog i srpski fudbaler Nikola Maksimović ostali na klupi. Celu utakmicu na drugoj strani odigrao je Hrvat Dario Župarić, dok Robert Murić nije ulazio u igru.

Napolitanci su ostali na trećem mestu tabele i sada imaju četiri boda manje od Juventusa, dok je Peskara na samom začelju sa devet bodova.

Dvostruki strelac u pobedi Sasuola bio je Alesandro Matri, dok su preostale golove postigli Antonio Raguza i Mateo Politano. Sva četiri pogotka pobedničkog tima usledila su posle vođstva Palerma preko Robina Kuaisona u devetom minutu.

Hrvatski golman Josip Posavec bio je tokom svih 90 minuta na golu gostiju.

Na taj način, Sasuolo se dodatno odmakao od opasne zone, pošto ima 21 bod, 11 više od Palerma, koji je prvi ispod crte.