Đorđević i Milinković-Savić zaslužni za prolaz Lacija

Serie A 18. jan 201722:45 > 22:53
Getty Images/Marco Rosi

Lacio i Đenova odigrali su odličan duel na "Olimpiku" u osmini finala Kupa Italije, na kraju je tim iz Rima pobedom od 4:2 obezbedio prolaz među osam najboljih.

Meč je protekao u znaku igrača iz EX YU regiona. Filip Đorđević je doveo Lacijale u vođstvo u 20. minutu, da bi Velsi Hed nakon pola sata igre povisio na 2:0.

Ali kao i u jučerašnjem meču Intera i Bolonje, gostu uspevaju da se vrate. I to do kraja poluvremena.

Prvo je Maurisio Pinila smanjio na 2:1 u 41. minuta, a izjednačenje Đenovi doneo je Goran Pandev u poslednjem minutu prvog perioda igre.

Ipak, izmene koje je napravio domaći tim u nastavku, urodile su plodom, pa je Sergej Milinković Savić u 71. minutu bio strelac za vođstvo Lacija od 3:1, a Ćiro Imobile četiri minuta kasnije potvrdio pobedu rimskog tima.

Lacio u četvrtfinalu igra veliki derbi protiv Intera.