Zapata doneo bod Milanu u nadoknadi

Serie A 15. apr 201714:26 > 14:38
Marco Luzzani - Inter/Inter via Getty Images

U derbiju 33. kola Serije A, okršaju gradskih rivala Intera i Milana, bilo je nerešeno 2:2, a bod Milanu doneo je defanzivac Zapata, golom u bukvalno poslednjim sekundima meča.

Milan je bolje počeo meč, imao veliku šansu preko Bake, koji je sa pet metara prebacio čitav gol. Ipak, Inter je bio opasniji i uspeo da kruniše sjajan kontranapad u 36. minutu preko Kandreve, koji je iskoristio fenomenalan pas Galjardinija sjajnim udarcem prevario desnog beka Kalabriju i golmana Donarumu. Inter je iskoristio momentum i bolju igru, pa je u 44. minutu Perišić sjajno prošao po levoj strani i asistirao Ikardiju za 2:0.

U drugom poluvremenu Inter se odlučio da preko kontranapada ugrožava gol protivnika i imali su nekoliko odličnih prilika da dođu do velikih 3:0 i završe priču. U međuvremenu Montela je uveo Lapadulu umesto Sose i Milan je krenuo na sve ili ništa.

Takav pristup doneo je rezultat u poslednjih 10 minuta. Prvo se Romanjoli sjajno snašao u 83. minutu i na asistenciju Susa smanjio na 2:1. Ipak, vrhunac drame dogodio se na samom kraju utakmice. U bukvalno poslednjim trenucima, osmom minutu nadoknade, čudesno se u šesnaestercu Intera snašao Zapata i o prečku i stativu pogodio gol za vredan bod.

Milan je ostao na šestom mestu sa 58 bodova, dva više od gradskog rivala.