Goleada u Bergamu, Kaldara junak Atalante

Serie A 22. apr 201720:10 > 20:11
Marco Luzzani/Getty Images

Fudbaleri Bolonje pobedili su Atalantu rezultatom 3:2 u prvoj subotnjoj utakmici u okviru 33. kola Serije A.

U Bergamu je viđen niz preokreta, tri gola za manje od 15 minuta, povratak Bolonje u meč posle vođstva domaćina 2:0 i gol Matije Kaldare za trijumf svog tima.

Atalanta je povela već u trećem minutu golom Andree Kontija u trećem minutu, a devet minuta kasnije prednost tima iz Bergama udvostručio je Remo Frojler.

Već u 16. minutu, Matija Destro je nagovestio povratak Bolonje u meč, a namere gostiju bile su jasne u drugom poluvremenu, kada je Federiko di Frančesko izjednačio na 2:2.

Međutim, sva tri boda Atalanti doneo je Kaldara golom u 75. minutu za konačan rezultat.

Slovenački fudbaler Jasmin Kurtič odigrao je svih 90 minuta za pobednički tim, dok je na drugoj strani Hrvat Bruno Petković igrao od 83. minutu.

Atalanta posle 19. pobede ove sezone drži četvrto mesto na tabeli sa 63 boda, 17 manje od vodećeg Juventusa, a sedam od Napolija, koji je na poslednjoj poziciji koja vodi u Ligu šampiona naredne sezone. Međutim, tim iz Bergama ima utakmicu više, dok je Bolonja na 15. poziciji sa 35 bodova.