Pisakane u poslednjem trenutku šokirao Milan

Serie A 28. maj 201717:00 > 17:08
Tullio M. Puglia, Getty Images

U utakmici poslednjeg, 38. kola Serije Kaljari je na Sardiniji poedio Milan 2:1, golom u poslednjim trenucim meča.

Ova utakmica nije imala nikakav takmičarski značaj. Kaljari je od ranije obezbedio opstanak, dok je Milan u prošlom kolu obezbedio prvi izlazak u Evropu posle četiri godine. Ipak, i pored toga utakmica je bila veoma zanimljiva. Domaćin je poveo u 17. minutu golom Žoaoa Pedra. Prvu priliku za izjednačenje gosti su imali u 63. minutu, ali Karlos Baka nije iskoristio penal. Gosti su uspeli da stignu do izjednačenja devet minuta kasnije, kada je dosuđen novi penal, a ovaj put je odgovornost preuzeo Lapadula i realizovao ga.

Svega tri minuta kasnije Paleta je dobio drugi žuti karton i Milan je ostao sa igračem manje. Delovalo je da će se utakmica završiti nerešenim ishodom, ali se u trećem minutu nadoknade Fabio Pisakane odlično snašao posle odbitka i doneo pobedu Kaljariju. Ekipa sa Sardinije je 11. sa 47 bodova, dok je Milan šesti sa 63.