Izvor: Getty Images/Claus Andersen
Fudbal 13.08.2017 | 23:03 > 23:06

Laciju Superkup posle završnice za "infarkt"

Fudbaleri Lacija osvojili su Superkup Italije pobedivši šampiona Juventus u uzbudvljivom meču na Olimpiku 3:2. Odlučujući pogodak za nebeskoplave postigao je Alesandro Murđa u 92. minutu. Samo minut pre toga Dibala je iz penala izjednačio na 2:2.

Sergej Milinković-Savić, Dušan Basta

Izvor: Marco Rosi/Getty Images

Juventus je bio pred gubitkom trofeja sve do 85. minuta, pošto je Lacio golovima Ćira Imobilea u 32. i 54. minutu imao prednost od 2:0.

Međutim, Dibala je najpre u 85. sjajnim golom iz slobodnog udarca, a zatim i iz jedanaesterca u 91. vratio Juve u život.

I kada se očekivalo da će meč otići u produžetak i da će se Juve izvući, dete Lacija Murđa rešio je meč za veliko slavlje navijača kluba iz prestonice.

U ekipi Lacija od starta su na terenu bili Dušan Basta i Sergej Miliković-Savić.

Serija A startuje sledećeg vikenda, u prvom kolu Juventus dočekuje Kaljari, a Lacio na Olimpiku ugošćuje SPAL.

Komentari (5)

Ja

Dobio sam ja infarkt!!!pukao sam tiket sinoc za 38000 din!!!imao sam 1xi2+ i onda su ovi morali dati gol u 95 min..a i juve me zesce razocarao..nula..