Izvor: Getty Images/Gabriele Maltinti
Fudbal 19.08.2017 | 19:53 > 20:04

Juve dominantan na startu, Bufon odbranio penal

Juventus je odbranu titule u Seriji A počeo ubedljivom pobedom nad Kaljarijem u Torinu 3:0, a ponovo je u centru pažnje bio Đanluiđi Bufon, koji je odbranio penal kod 1:0.

Miralem Pjanić

Izvor: Dino Panato/Getty Images

Stara dama je povela već u 12. minutu, pošto je Mario Mandžukić uhvatio odlično volej posle centaršuta Lihtštajnera. Juventus je domimirao, ali u 38. minutu dogodila se velika greška odbrane domaćina, tačnije Đorđa Kjeliniji, koji je oborio jednog igrača Kaljarija. U prvom navratu ništa nije svirano, ali je sudija Fabio Mareska posle odgledanog snimka dosudio penal za Kaljari. Brazilac Dijego Farijas izveo je penal, ali je loše šutirao, gotovo po sredini i Đanluiđiju Bufonu nije bilo teško da mu odbrani šut.

Do poluvremena usledila je kazna. Miralem Pjanić je još jedom potvrdio da je jedan od najboljih veznih igrača na "Čizmi". U prvom minutu nadoknade iz koraka je sa polovine terena uputio teledirigovan pas ka Paulu Dibali, koji je izbio sam pred golmana i bez problema pod prečku plasirao loptu za 2:0. Već tada je bilo jasno da će Juventus doći do prvih bodova, a konačan rezultat postavio je Gonzalo Iguain u 66. minutu, posle asistencije Aleksa Sandra.

U narednom kolu Juventus će za sedam dana gostovati Đenovi, dok Kaljari gostuje Milanu dan kasnije.