Izvor: Getty Images/Gabriele Maltinti
Fudbal 19.08.2017 | 22:30 > 22:39

Napoli protutnjao Veronom

SSC Napoli

U drugom meču prvog kola Serije A Napoli je kao gost opravdao ulogu favorita i slavio na Bentegodiju protiv Verone 3:1.

Milik

Izvor: Maurizio Lagana/Getty Images

Iako se ovakav ishod očekivao, Napoli ipak nije lako došao do trijumfa. Tačnije, imao je dosta sreće da dođe do vođstva. Kaljehon je u 32. minutu izveo korner, lopta je preletela sve, pa i golmana Nikolasa i pala je na nogu Suprajenu, od koga se odbila u gol. Ekipa Mauricija Sarija igrala je od tada mnogo lakše, a kao rezultat usledila je odlična kontra u 39. minutu, odlično ubacivanje Lorenca Insinjea i izuzetna završnica Arkadijuša Milika za 2:0.

Sve dileme rešene su u 62. minutu. Marek Hamšik je bio u odličnoj šansi, odlično je reagovao Nikolas, ali je na odbijenu loptu natrčao Gulam i povisio na 3:0. Do kraja meča Verona je ipak dobila prliku, da unese bar malo drame u meč. U 82. minutu Hisaj je napravio penal, dobio drugi žuti karton i domaćin je imao igrača više. Đampaolo Pacini je realizovao najstrožu kaznu, a već u narednom napadu Verona je imala šansu da smanji na 3:2. Ipak, nije više bilo ni promena, a ni prilika, pa je Napoli odneo zaslužena tri boda.

U prvom meču dana Juventus je slavio protiv Kaljarija 3:0.