Napoli lako kroz Bolonju do maksimalnog učinka

Serie A 10. sep 201722:36 > 22:49
Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images

Fudbaleri Napolija savladali su na gostovanju Bolonju rezultatom 3:0, pa posle tri kola Serije A imaju maksimalnih devet bodova.

Posle prvog poluvremena kada su mreže mirovale, Napolitanci su u drugom delu igre slomili otpor domaćina na „Renato dal Ari“, a prvi se u strelce upisao Španac Hoze Kaljehon u 66. minutu. Kaljehon je odlično utrčao na drugu stativu i glavom savladao Antonio Mirantea, dok je asistent bio Lorenco Insinje.

Na drugi gol Napolija se čekalo do 83. minuta kada je Dris Mertens „proleteo“ po levoj strani terena i loptu poslao kroz noge Miranteu.

U strelce se upisao, posle lepe akcije kompletnog napada Napolija, i Pjotr Zjelinski u 88. minutu za konačnih 3:0.

Napoli ima devet bodova i nalazi se na drugom mestu gledajući gol-razliku, dok je Juventus prvi, a Inter treći.

U sledećem kolu na „San Paolo“ dolazi novi prvoligaš Benevento, dok Staru damu čeka put u Sasuolo. Inter je takođe gost, a igraće protiv Krotonea.