Evrogol Kjeze juniora obeležio pobedu Fiorentine

Serie A 16. sep 201719:54 > 19:59
Gabriele Maltinti, Getty Images Sport

Fudbaleri Fiorentine zabeležili su drugu uzastopnu pobedu u 4. kolu Serije A pošto na svom terenu bili bolji od Bolonje sa 2:1.

Ekipa iz Firence je posle uvodna dva poraza u šampionatu podigla formu i približila se timovima u dornjem delu tabele.

„Ljubičasti“ su poveli u 51. minutu prelepim golom Federika Kjeze, sina nekadašnjeg italijanskog asa Enrika Kjeze.

Radost domaćih navijača još se nije stišala, a na semaforu je pisalo 1:1. tek što su krenuli sa centra fudbaleri Bolonje su izjednačili, a u strelce se upisao nekadašnji napadač Intera Rodrigo Palasio preciznim udarcem sa 16 metara.

Ipak, bolju igru i terensku inicijativu na „Artemio Frankiju“ domaći su krunisali u 70. minutu. Strelac je posle kornera bio German Pecela.

Mladi srpski defanzivac Nikola Milenković bio je na klupi Fiorentine.

Pogledajte RASPORED i REZULTATE, kao i TABELU.