Sampdorija bolja od Milana, o penalu odlučio VAR

Serie A 24. sep 201714:28 > 14:30
Getty Images/ Marco Luzzani

Fudbaleri Sampdorije upisali su treći trijumf u novoj sezoni italijanske Serije A, pošto su na domaćem terenu bili bolji od ekipe Milana 2:0 (0:0).

Domaćin je već u drugom minutu duela imao priliku za vođstvo, pošto je sudija Valeri pokazao na belu tačku. Ipak, presudila je video tehnologija, pa je penal poništen.

Milanski klub je agresivnije otvorio meč, naročito u napadu, ali do odlaska na pauzu ni sa jedne strane nije bilo golova. Najizgledniju šansu da svom timu obezbedi prednost imao je Duvan Zapata u 37. minutu, ali je golman gostiju Donaruma odlično reagovao.

U nastavku je Sampdorija potpuno preuzela inicijativu, a vođstvo domaćinu doneo je upravo Zapata u 72. minutu, koji je sjajno reagovao posle loše procene odbrambenih igrača gostiju.

Prednost je duplirao Argentinac Rikardo Alvarez u 91. minutu i tako postavio konačnih 2:0.

Milan je peti na tabeli posle šest odigranih mečeva i ima 12 bodova.