Iz 1 u 2 – Dete Stare dame zaledilo Torino!

Serie A 14. okt 201719:41 > 20:01
Marco Rosi/Getty Images

Fudbaleri Lacija pobedili su Juventus u Torinu rezultatom 2:1 u 8. kolu Serije A posle preokreta koji je u delo sproveo italijanski reprezentativac Ćiro Imobile.

Juventus je poveo golom Daglasa Koste u 24. minutu kada je natrčao na odbitak koji je golman Lacija Tomas Strakoša odbio u polje.

Napadač Lacija Ćiro Imobile, koji je na početku profesionalne karijere igrao za Staru damu, svoj prvi gol na meču je postigao već u 47. minutu, pošto je odlično reagovao na asistenciju Luisa Alberta.

27-godišnji ofanzivac je bio glavni akter i u 54. minutu, kada ga je prvo Đanluiđi Bufon faulirao u šesnaestercu, da bi zatim Imobile i bio siguran realizator najstrože kazne.

Imobile je postigao 15. gol u svim takmičenjima u sezoni, a sjajan je podatak da je u toj kategoriji najbolji napadač u ligama „petice“.

Juventus je mogao i do boda u 90+7. minutu ali Paulo Dibala nije mogao da savlada albanskog golmana Strakošu, koji je odličnom intervencijom tri boda „poslao“ u Rim.

Za Lacio je ceo meč odigrao srpski vezista Sergej Milinković-Savić, dok je svih 90 minuta igrao i crnogorski reprezentativac Adam Marušić.