Serija A: Kiša golova pred ‘Derbi dela Madonina‘

Serie A 15. okt 201717:10 > 17:12
Valerio Pennicino, Getty Images Sport

U mečevima osmog kola italijanskog šampionata odigranim u nedelju popodne Bolonja je slavila protiv Spala, Đenova je u gostima savladala Kaljari, Krotone i Torino su remizirali, kao i Sasuolo i Kjevo, a Sampdorija je u Đenovi bila bolja od Atalante.

Bolonja je na svom stadionu Renato Dalara slavila protiv Spala sa 2:1 i nastavila sa dobrim igrama na otvaranju sezone. U vođstvo su došli u 30. minutu golom Andree Polija, a na početku drugog poluvremena već su imali 2:0 – autogol je postigao Poljak Bartoš Salamon.

Spal je do kraja susreta uspeo da učini meč zanimljivijim – na 2:1 smanjio je Antenući u 88. minutu, ali je to bilo sve što je tim iz Ferare uspeo da učini.

Đenoa je u goleadi bila bolja od Kaljarija 3:2 u gostima, a na poluvremenu su vodili sa 2:0 – strelci su bili Bugarin Andrej Galabinov u osmom i Marokanac Adel Tarabt u 35. minutu.

U nastavku je Kaljari smanjio preko Pavoletija, ali je Luka Rigoni u 75. minutu povisio na 3:1. Finip je neizvesnijim učinio Žoao Pedro pogotkom iz jedanaesterca u 78. minutu.

Nakon prve pobede u sezoni Đenoa ima tek pet bodova za 16. mesto na tabeli, dok Kaljari ima poen više.

Srpski fudbaler Darko Lazović presedeo je meč na klupi pobedničke ekipe.

Krotone je na svom terenu remizirao sa Torinom 2:2, iako su vodili dva puta. Prvi put posle gola Šveđanina Markusa Rodena u 25. minutu, ali je izjednačio Jago Falke u 54. minutu. Novo vođstvo torinskom timu doneo je Martela u 64. minutu, a izjednačio je De Silvestri u drugom minutu sudijske nadoknade.

Srpski internacionalac Adem Ljajić proveo je čitav meč na terenu za Torino, a Vanja Milinković-Savić proveo je utakmicu na klupi.

Sampdorija je u Đenovi bila bolja od Atalante sa 3:1 posle preokreta. Atalanta je povela golom Kristantea, a zatim su pogotke za domaćina na stadionu Luiđi Feraris postigli Zaprata, Kaprari i Lineti. Filip Đuričij nije ulazio u igru za Đenovljane.

Sampdorija je pobedom došla do šestog mesta tabele.

Sasuolo je dočekao Kjevo, a timovi su remizirali bez golova. Čitav meč u timu Kjeva proveli su srpski fudbaleri Ivan Radovanović i Nenad Tomović.

Ranije u nedelju Fiorentina je bila bolja od Udinezea rezultatom 2:1.

U poslednjem meču kola u nedelju uveče u milanskom derbiju Inter je „domaćin“ protiv Milana.

Pogledajte REZULTATE i TABELU italijanske Serije A.