Bez starca nema udarca: Kvaljarela rešio derbi Đenove

Serie A 4. nov 201722:37 > 22:46
Paolo Rattini/Getty Images

U derbiju Đenove Sampdorija je kao gost slavila protiv omraženog rivala 2:0, a briljirao je veteran Fabio Kvaljarela.

Samp je ušao kao favorit protiv Đenove, a do vođstva ih je doveo Gaston Ramirez u 24. minutu. Tim rezultatom bilo je završeno prvo poluvreme, a u 53. minutu u igru je ušao srpski internacionalac Darko Lazović. Međutim, Grifoni nisu uspevali da nađu put do izjednačujućeg gola, a sve dileme razrešio je 34-godišnji napadač Fabio Kvaljarela, koji je postigao sedmi gol ove sezone i sada se nalazi na deobi petog mesta liste strelaca Serije A sa Edinom Džekom.

Ovom pobedom Sampdorija je zadržala šesto mesto na tabeli i ima 23 boda, čak sedam više od sedmoplasirane Fiorentine, a samo bod manje od petoplasirane Rome. Đenova je u zoni ispadanja sa svega šest bodova, koliko ima i Verona.