Roma za pet minuta srušila Lacio!

Serie A 18. nov 201719:55 > 19:56
Paolo Bruno/Getty Images

Fudbaleri Rome pobedili su Lacio rezultatom 2:1 u gradskom derbiju odigranom u okviru 13. kola Serije A.

Vučica‘ je na prepunom Olimpijskom stadionu u Rimu utakmicu prelomila na početku drugog poluvremena, a svi golovi viđeni su upravom u tom periodu.

Roma je povela golom Dijega Perotija iz penala u 49. minutu, da bi Rađa Najngolan udvostručio prednost samo četiri minuta kasnije. Poraz Lacija ublažio je Ćiro Imobile u 72. minutu sa bele tačke.

Domaći tim je kontrolisao igru tokom većeg dela utakmice, ali je to uspeo da materalizije tek u drugom poluvremenu. Sudija je pokazao na belu tačku posle faula Bastosa, a Peroti je bez problema savladao Tomasa Starkošu. Samo četiri minuta kasnije, Najnoglan je sjajno primio pas Perotija i odmah reagovao i loptu poslao u donji levi ugao gola Lacija.

Gosti se nisu predavali, a nadu su dobili 20 minuta pre kraja utakmice, kada je Konstantinos Manolas igrao rukom u kaznenom prostoru. Imobile je dobio priliku da izvede penal, koji je bez problema i realizovao, pa tako smanjio na 2:1. Ispostavilo se da je tako postavio konačan rezultat susreta, pošto do kraja nije bilo ni izglednijih prilika ni na jednoj strani.

Aleksandar Kolarov i Edin Džeko odigrali su svih 90 minuta za pobednički tim, dok je na drugoj strani isti slučaj bio sa Sergejem Milinković-Savićem.

Roma sada ima 30 bodova posle desete pobede ove sezone, dva manje od Napolija. Lacio je na petoj poziciji sa 28 bodova.