Veštice srušile neslavan rekord Crvenih đavola

Serie A 20. nov 20176:25 > 6:39
Francesco Pecoraro, Getty Images Sport

Fudbaleri Beneventa su u nedelju na svom terenu izgubili od Sasuola rezultatom 2:1, čime su oborili rekord Mančester Junajteda po broju poraza na startu sezone u pet najjačih liga u Evropi (Engleska, Italija, Francuska, Nemačka, Španija).

Benevento, odnosno Veštice, su ove sezone prvi put zaigrale u istoriji u Seriji A, ali im posle 13 kola ide maksimalno loše. Klub iz Kampanije ima 13 poraza, a to je lošije od Junajtedovih 12 izgubljenih mečeva na startu sezone davne 1930. godine u engleskom šampionatu.

Benevento je mogao da prođe i bez ovog rekorda koji nije za pohvalu, da u 90+4. minutu fudbaler Sasuola Federiko Peluzo nije glavom postigao pogodak za pobedu svog tima.

Dva minuta pre toga napadač Sasuola Domeniko Berardi nije bio precizan sa bele tačke kada je pogodio prečku, pa su Veštice bile blizu osvajanja prvog boda u Seriji A.

To im se nije desilo, a šansu za bolji učinak imaće u sledećem kolu protiv Atalante u Bergamu.