Napoli lako sa Torinom, Roma u nadoknadi do 3 boda

Serie A 16. dec 201719:49 > 19:52
Getty images/ Francesco Pecoraro

Nakon pobede nad Lacijom u prošlom kolu, Torino Siniše Mihajlovića doživeo je na svom terenu poraz od Napolija. Roma je do pobede došla u nadoknadi vremena.

Francesco Pecoraro/Getty Images

Napoli je slavio protiv Torina 3:1 i nakon samo nekoliko sati se vratio na prvo mesto na tabeli.

Napoliju je bilo potrebno pola sata igre da povede sa 3:0 i praktično završi posao u ovom duelu.

Kulibali, Zjelinski i Hamšik pogađali su mrežu Torina.

Kalido Kulibali bio je strelac nakon samo četiri minuta igre, u 25. minutu bilo je 2:0 nakon gola Pjotra Zjelinskog, a pet minuta kasnije je Marek Hamšik pogodio za 3:0.

Hamšik je ovim golom izjednačio rekord Dijega Maradone po broju postignutih golova u dresu Napolija.

Torino je u drugom poluvremenu uspeo samo da smanji na 3:1 preko Andree Belotija. Adem Ljajić je u igru ušao na početku drugog poluvremena.

Nakon remija sa Kjevom, Roma je uspela da dođe do pobede u duelu sa Kaljarijem. Meč je završen rezultatom 1:0.

Roma je mogla da reši meč u 53. minutu ali je Peroti promašio penal. Ipak, pobedu Vučici donosiFederiko Facio u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Tabelu Serije A pogledajte ovde, kao i sve rezultate i raspored.