Milan posle preokreta dobio Kaljari, za drugu u nizu

Serie A 21. jan 201820:00 > 20:02
Getty Images/Emilio Andreoli

Fudbaleri Milana savladali su Kaljari na gostovanju posle preokreta 2:1, a sva tri pogotka viđena su u prvom poluvremenu.

Kaljari je u vođstvo došao već u osmom minutu golom Barele, posle asistencije Ionite, a deluje da je Donaruma mogao bolje da reaguje u toj situaciji.

Međutim, goste iz Milana rani gol nije poremetio. U nastavku su prikazali dobru igru i do poluvremena su uspeli da preokrenu rezultat, a opa pogotka postigao je vezista Kesi. Prvi iz posle penala nad Kalinićem u 36. minutu, a drugi u 42. I tada je veliku zaslugu za gol imao hrvatski reprezentativac pošto je sjajno uposlio igrača iz Obale Slonovače.

Drugi deo igre nije bilo toliko sadržajan kad su u pitanju prilike, ali to nije sprečavalo igrače oba tima da budu borbeni. Takva igra rezultirala je sa dva crvena kartona. Najpre je bek Milana Rodriges posle prekršaja isključen iz igre u 80. minutu, da bi se osam minuta kasnije isto dogodilo i sa Barelom.

Klubu sa San Sira to je drugi uzastopni trijumf i on se sad nalazi na sedmom mestu sa 31 bodom. Kaljari je 16. sa 20.