Benevento poveo na Olimpiku, ali doživeo 21. poraz

Serie A 11. feb 201822:26 > 22:32
Paolo Bruno Getty Images Sport

U poslednjem duelu 24. kola Serije A, Roma je na svom stadionu savladala poslednjeplasirani Benevento rezultatom 5:2.

Gosti su stigli do šokantne prednosti na Olimpiku u sedmom minutu, kada je Giljerme bio snalažljiv u šesnaestercu i postigao gol za svoj tim.

„Veštice“ su vođstvo imale do 26. minuta. kada je Facio visoko skočio posle centaršuta Kolarova i izjednačio na 1:1.

U nastavku je presudio kvalitet rimskog tima, koji za 15 minuta postiže tri gola, prvo je Džeko zatresao mrežu na centaršut Čengiza Undera, a onda je mladi Turčin sa dva gola praktično osigurao trijumf „Vučice“.

Enriko Brinjola je uspeo samo da ublaži poraz svoje ekipe, ukupno 21. u sezoni, a poslednji gol na meču postigao je Defrel iz jedanaesterca.

Pratite rezultate i tabelu Serije A na našem sajtu.