Pobeda na oproštaju od Astorija, povreda Milenkovića

Serie A 11. mar 201814:33 > 14:34
by Gabriele Maltinti/Getty Images

Fudbaleri Fiorentine pobedili su Benevento 1:0 u 27. kolu Serije A, a meč je obeležilo sećanje na nedavno preminulog igrača Viole Davidea Astorija.

Simbolično, u 13. minutu utakmice navijači i igrači oba tima su aplauzom uputili poslednji pozdrav kapitenu, koji je na ljubičastom dresu nosio upravo broj 13.

Fudbaleri Fiorentine prethodno su na zagrevanje izašli u posebnim majicama, sa porukom posvećenom Astoriju.

„I sa brojem 13, zauvek naš kapiten, Davide Astori“, rekao je spiker na stadionu prilikom predstavljanja.

U startnoj postavi zamenio ga je Vitor Ugo, a upravo je on postigao jedini gol na meču, u 25. minutu – Saponara je centrirao sa desne strane, a 26-godišnji Brazilac bio je najviši u skoku i glavom je sproveo loptu u mrežu.

Prethodno je Viola propustila dve dobre šanse, potom nije uspela da obezbedi mirnu završnicu, što ju je umalo skupo koštalo u 89. minutu, kada je Masimo Koda pogodio stativu.

Filip Đuričić igrao je do 81. minuta za gostujući tim, a Nikola Milenković bio je u startnoj postavi Fiorentine i izašao je iz igre zbog povrede u 58. minutu.

Tim iz Firence deveti je na tabeli sa 38 bodova, dok je Benevento poslednji sa deset bodova.