Golčina Dibale za vrh tabele, lepotica Imobilea za bod

Serie A 11. mar 201816:49 > 16:51
Tullio M. Puglia/Getty Images

Fudbaleri Juventusa pobedili su Udineze sa 2:0 i tako su preuzeli prvo mesto na tabeli Serije A - Stara dama ima 71 bod, dva više od Napolija.

Nakon što je eliminisao Totenhem, tim Masimilijana Alegrija želi i titulu u Kalču, a dvostruki strelac bio je Paulo Dibala – u 20. minutu je fantastično izveo slobodni udarac iskosa sa desne strane i smestio loptu u gornji levi ugao, da bi u 49. minutu iskoristio lepu asistenciju Iguaina i plasirao loptu po zemlji pored golmana u mrežu.

Tim dodavanjem Iguain se iskupio za jedanaesterac koji je promašio u 38. minutu, a koji je iznudio Dibala.

Lacio se bori za plasman u Ligu šampiona i zato skupo može da ih košta remi sa Kaljarijem 2:2, iako su i do tog boda došli tek u završnici.

Domaćin je na Sardiniji poveo golom glavom Pavoletija u 25. minutu, a deset minuta kasnije Ćepiteli je dao autogol i vratio nebeskoplave u igru. U 74. minutu veliku glupost pravi Ramos Marki, VAR tehnologijom utvrđeno je da je penal postojao, a siguran izvođač bio je Barela.

Ipak, u petom minutu nadoknade Čiro Imobile donosi bod Rimljanima, i to na kakav način – sa ivice šesnaesterca petom je uhvatio volej i lobovao Kranja za 2:2.

Dušan Basta odigrao je ceo meč za Lacio, dok je Sergej Milinković-Savić ušao u igru u 65. minutu.

Od 20.45 sastaju se Napoli i Inter, Napolitanci bi pobedom preuzeo prvo mesto na tabeli (uz meč više doduše), a Inter bi eventualnim trijumfom prestigao Lacio na četvrtom mestu.

Marselo Trota, 25-godišnji napadač koji igra drugu sezonu u Krotoneu, sa dva pogotka bio je najzaslužniji za trijumf svog tima nad Sampdorijom 4:1 – mogao je i do het-trika, ali je promašio penal u 23. minutu. Tada je Stojan pritrčao i povisio na 2:0. Počasni gol za tim iz Đenove dao je Zapata u 70. minutu.

Atalanta je golom De Roona na asistenciju Iličića savladala Bolonju u gostima, dok su Sasuolo i SPAL remizirali 1:1.

Svi mečevi počeli su minutom ćutanja u čast preminulog kapitena Fiorentine Davidea Astorija, a Viola je u prvom meču dana pobedila Benevento 1:0.