Torinu bod u Napulju – Stara dama slavi titulu!

Serie A 6. maj 201816:37 > 20:00
Francesco Pecoraro, Getty Images Sport

Fudbaleri Napolija i Torina igrali su nerešeno 2:2 u 36. kolu Serije A, čime su Napolitanci šansu da postanu novi šampioni Italije sveli na samo gotovo nemoguću teoriju.

Na stadionu „San Paolo“ je prvi u vođstvo došao Napoli u 25. minutu, kada je Dris Mertens iskoristio grubu grešku odbrane Torina. Danijele Baseli je izjednačio u 55. minutu posle asistencije Adema Ljajića, dok je legendarni fudbaler Napolija Marek Hamšik doveo svoju tim u novo vođstvo u 71. minutu, sjajnim udarcem sa 20 metara, što je bio i njegov 100. gol u Seriji A.

Konačnih 2:2 postavio je Lorenco de Silvestri u 83. minutu glavom, a još jednu asistenciju je upisao srpski ofanzivac Adem Ljajić.

Juventus dva kola pre kraja ima 91 bod na čelu tabele Serije A, Napoli šest manje, i praktično je pitanje šampiona rešeno. Stara dama 34. titulu može da izgubi samo u slučaju da bude poražena u poslednja dva meča, da Napoli oba dobije, ali i da ima bolju gol razliku, što je trenutno nemoguće.

U Seriji A se prvo gledaju međusobni mečevi, a pošto su po pobedu zabeležili Juventus i Napoli (oba meča 1:0), prelazi se na gol razliku, a ona je trenutno +61 za Juventus, a +45 za Napoli.

U poslednja dva kola Juve igra protiv Rome i Verone, a Napoli protiv Sampdorije i Krotonea.

Atalanta je od 2. minuta preko Baroua vodila na „Olimpiku“ protiv Lacija, ali su nebeskoplavi izborili bod golom Kaiseda u 24. minutu. Srpski vezista Sergej Milinković Savić je odigrao ceo meč za Lacio, dok je na klupi bio Dušan Basta.

SPAL je golovima Paloskija u 25. i Antenučija u 83. minutu iz penala savladao prežaljeni Benevento, za koji nije igrao Filip Đuričić zbog povrede.

Kjevo je u borbi za opstanak pobedio Krotone sa 2:1 (Birsa 12, Stepinski 82 – Tuminelo 90+4), a Fiorentina u gostima Đenovu sa 3:2 (Benasi 43, Ejserik 77, Dabo 80 – Rosi 64, Lapadula 68).

Đenova je vodila sa 2:1 do 77. minuta, ali je Viola preokrenula, a porazu domaćina su kumovala i dva crvena kartona – Pandeva i Zukanovića.

Sasuolo je kod kuće bio bolji od Sampdorije 1:0, golom Marka Politana u 68. minutu. Tim porazom, Đenovljani su praktično izgubili šansu da se domognu šeste pozicije i Evrope u narednoj sezoni. Na dva kola do kraja, Sampa je deveta sa 54 boda, dok je Sasuolo 12. sa 40.