Juventusu osam minuta dovoljno za 13. Kup

Serie A 9. maj 201822:56 > 22:58
Gabriele Maltinti/Getty Images

Fudbaleri Juventusa osvojili su treći Kup Italije zaredom pošto su u finalu ubedljivo slavili protiv Milana rezultatom 4:0.

‚Stara dama‘ je do 13. trofeja u Kupu u istoriji došla postigavši četiri gola za nešto više od 20 minuta u drugom poluvremenu na Olimpijskom stadionu u Rimu.

Dvostruki strelac za torinski klub bio je Mehdi Benatija, u strelce se upisao i Daglas Kosta, a autogol je postigao Nikola Kalinić.

Tokom prvog poluvremena nije bilo izglednijih prilika ni na jednoj strani, da bi u nastavku usledio šou Juventusa, ali i greške mladog golmana Milana Đanluiđija Donarume.

Na prvi gol se čekalo do 56. minuta, kada je Benatija sjajno reagovao posle kornera glavom poslao loptu u gornji levi ugao. Samo pet minuta kasnije, Kosta je savladao Donarumu sa ivice šesnaesterca, a već u 64. minutu Benatija je povisio na 3:0 i bilo je jasno da će trofej Kupa otići ponovo u Torino.

Konačan rezultat postavljen je autogolom Kalinića, koji je glavom poslao loptu pravo u sopstvenu mrežu.

Na taj način, Juventus je došao do najubedljivije pobede nad Milanom još od 1997. godine, kada je ‚Stara dama‘ slavila sa 6:1.