Veliki kiks Intera koštaće ih Lige šampiona

Serie A 12. maj 201822:48 > 22:50
Giuseppe Bellini, Getty Images

Fudbaleri Sasuola savladali su Inter rezultatom 2:1 na stadionu Đuzepe Meaca u pretposlednjem kolu Serije A i znatno umanjili šanse milanskom klubu da se nađe u Ligi šampiona iduće sezone.

Sasuolo je poveo u 25. minutu preko Politana, a u 72. minutu bilo je prilično jasno da će Inter teško do tri boda kada je Berardi povećao na 2:0.

Inter je do kraja meča uspeo samo da prepolovi prednost Sasuola preko Rafinje u 80. minutu.

Hrvatski internacionalci Ivan Perišić i Marcelo Brozović odigrali su čitav duel u ekipi plavo-crnih.

Nakon poraza milanski klub se nalazi na petom mestu tabele koje vodi u Ligu Evrope sa dva boda zaostatka i utakmicu više u odnosu na rimski Lacio, pa su šanse „nero-zura“ za Ligu šampiona jedno kolo pre kraja zaista minimalne.

Sa druge strane, Sasuolo je siguran na 11. mestu tabele.

Ranije u subotu u Seriji A Benevento je iznenadio Đenou.