Nula u derbiju, Juve šampion sedmi put u nizu!

Serie A 13. maj 201822:40 > 22:41
Emilio Andreoli/Getty Images

Fudbaleri Rome i Juventusa remizirali su bez golova u derbiju 37. kola Serije A, čime je Stara dama uoči poslednjeg kola obezbedila sedmu uzastopnu titulu šampiona Italije.

Juve je samo potvrdio ono što je bilo jasno i uoči ovog meča, ali mu je bio neophodan bod da i matematički osigura titulu. Apsolutni vladari Italije posle pretposlednjeg kola ima 92 boda, četiri više od drugoplasiranog Napolija, koji je savladao Sampdoriju na strani 2:0.

Za Romu ovaj meč nije imao rezultatski značaj, pošto je ekipa Euzebija di Frančeska porazom Intera u subotu obezbedila plasman u Ligu šampiona. Ona je sada treća sa 74 boda.

Meč na „Olimpiku“ nije opravdao epitet derbija – za 90 minuta najzanimljivija situacija bila viđena u 49. kad je zbog ofsajda poništen gol Paula Dibale.

Osim toga, Argentinac je još jednom mogao da matira Alisona, ali je golman Vučice izašao kao pobednik iz duela jedan na jedan.

Najizgledniju šansu za Romu propustio je Kolarov, koji je šutirao dobro iz slobodnjaka, međutim, pored stative.

Domaći tim je duel završio sa desetoricom. Rađa Naingolan je u 68. dobio drugi žuti karton zbog prekršaja.

Kad je o meču Sampdorije i Napolija reč, Napolitanci su pitanje pobednika rešili za osam minuta u drugom poluvremenu – rezervista Milik je zatresao mrežu u 72. minutu, samo minut pošto je ušao na teren, da bi konačan rezultat postavio Albiol u 80.

Sampa je posle poraza ostala deveta sa 54 boda.