Juve teško do tri boda, Ronaldov debi bez pogotka

Serie A 18. avg 201820:00 > 20:05
Marco Luzzani, Getty Images Sport

Fudbaleri Juventusa u odbranu titule nisu krenuli teškom pobedom na gostovanju Kjevu.

Juventus je slavio na gostovanju Kjevu 3:2, ali veoma teško i u nadoknadi vremena.

Samo tri minuta bila su potrebna Samiju Kediri da nađe put do mreže Kjeva i donese Juventusu prednost, ali se domaćin nije pokolebao zbog rano primljenog gola.

U 38. minutu Emanuel Đakerini sjajno je pronašap Mariusa Stepinskog koji pogađa za izjednčenje. Igrao se 56. minut kada je Kjevo, sa bele tačke došao i do vođstva. Siguran izvođač penala bio je Đakerini.

Juventus je do izjednačenja došao u 77. minutu. U prvom trenutku činilo se da je gol glavom postigao Leonardo Bonući, ali je na kraju pogodak zabeležen kao autogol Matije Banija.

U 89. minutu, VAR tehnologija je „presudila“ da nema gola za Juventus, ali Alegrijev tim ipak dolazi do pobede, pogotkom Federika Bernardešija u trećem minutu nadoknade vremena.

Meč je obeležio debi Kristijana Ronalda koji se ovoga puta nije upisao u strelce. Imao je Portugalac jednu lepu priliku u prvom poluvremenu, ali je veći deo svog debija proveo nervirajući se što mu saigrači ne dodaju loptu kada se nađe ispred gola.