15.09.2018 | 20:01 > 22:36

Insinje vratio Napoli na pravi put pred Beograd

Fudbaleri Napolija pobedili su Fiorentinu rezultatom 1:0 u okviru četvrtog kola Serije A i tako upisali treći trijumf od početka sezone.

Lorenzo Insigne

Francesco Pecoraro/Getty Images

Junak trijumfa Karla Ančelotija bio je Lorenco Insinje, koji je postigao jedini gol na utakmici u 79. minutu.

Napolitanci su se tako postarali da u dobrom raspoloženju započnu Ligu šampiona, u kojoj ih na startu očekuje gostovanje Crvenoj zvezdi, u utorak.

U duelu dve ekipe koje su u prva dva kola italijanskog prvenstva osvojile po šest bodova, Napoli i Fiorentina su odigrali zanimljivu utakmicu u kojoj su domaćini imali više šansi, ali su samo jednu iskoristili. Insinje je tada sâm izbio ispred golmana ‚Viole‘, pošto je primio dobar pâs u kaznenom prostoru i sigurno poslao loptu u mrežu.

Srpski fudbaler Nikola Maksimović odigrao je svih 90 minuta za Napoli, a isti slučaj je na drugoj strani bio sa Nikolom Milenkovićem. Hrvat Marko Rog je ušao u igru u 82. minutu umesto strelca jedinog gola za domaćina, dok je u timu Fiorentine od 80. minuta igrao Marko Pjaca.

Napoli je zahvaljujući trećem trijumfu nastavio da prati Juventus, koji na čelu tabele ima isto devet bodova, ali utakmicu manje. Fiorentina je ostala na šest bodova.

U drugoj utakmici dana, Sampdorija je deklasirala Frozinone sa 5:0. Dvostruki strelac u trijumfu gostiju iz Verone bio je Gregoar Defrel, dok su se u strelce upisali i Fabio Kvaljarela, Đanluka Kaprari i David Kovnački.

Sampdorija je u Frozinoneu ostvarila treći trijumf ove sezone, pa ima isti broj bodova kao Juventus i Napoli. Frozinone je ostao na pretposlednjoj poziciji sa samo jednim bodom.