Marco Luzzani, Getty Images Sport

16.09.2018 | 16:55 > 16:56

Ronaldo konačno proradio i doneo pobedu Juventusu!

Fudbaleri Juventusa ostvarili su i četvrtu pobedu u prvenstvu Italije, a prve golove u dresu Stare dame postigao je Kristijano Ronaldo.

Kristijano Ronaldo

Emilio Andreoli, Getty Images Sport

Portugalac je bio strelac oba pogotka u trijumfu na "Alijanc" stadionu protiv Sasuola 2:1 i zaustavio se na broju od 400 postignutih golova u klupskoj karijeri.

Zvanično najbolji fudbaler sveta je za Real Madrid upisao 311 golova, 84 za Mančester Junajted, tri za Sporting iz Lisabona i dva za Juventus u koji je stigao ovog leta.

Ronaldo je u 50. minutu bio na pravom mestu posle gužve u šesnaestercu gostiju i iz neposredne blizine loptu je prosledio u gol, dok je četvrt sata kasnije golmana Sasuola Andreu Konsiljija matirao udarcem levom nogom posle asistencije Emrea Džana.

Utešan gol za goste posle lepe akcije postigao je Kuma Babakar u nadoknadi vremena.

Juventus je meč završio sa igračem manje jer se u Daglas Kosta u nadoknadi vremena dobio dve javne opomene i morao je pre vremena u svlačionicu.

Napadač gostujuće ekipe Filip Đuričić sredinom prvog poluvremena dobio je žuti karton, a zamenjen je u 60. minutu.

U preostala dva meča odigrana u nedelju od 15 časova Đenova je savladala Bolonju golom Pjateka u 69. minutu, a Darko Lazović je u igru ušao u 58. minutu, dok su Udineze i Torino podelili bodove - 1:1. Srpski reprezentativac Saša Lukić je bio na klupi Jarčeva.

Kaljari - Milan (20:30)

Pogledajte sve REZULTATE, STRELCE i STATISTIKU, kao i TABELU italijsnkog prvenstva.